We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Okuyanlar sokak, bitirenler ev genci -2-

27 5 1
25.09.2021

Ülkemizin 'göçmen kampı' haline geldiğini artık iktidar bile kabul ediyor. Ama hiç kimse ülkemizdeki 'beyin göçü' gerçeğini gündem etmiyor. Başta gençlerimiz olmak üzere insanımız yurt dışına gidiyor. Hatta iktidar partili belediyelerin 'gri pasaportla' insan taşımacılığına yöneldikleri malumunuzdur.

19 yılda Almanya'nın, Fransa'nın kısaca batını kıskandığı ülkemizden 900 bin insan, bu ülkelere gitmiş ve imkan olsa daha fazlası da gidecek. Neden?

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş her daim gençliğe ve eğitime dikkat çeker ve şöyle derdi; "Bir ülkede o ülkenin, o milletin, o devletin kazanılmış insanı yoksa o milletin bir adım ileri gitmesi asla mümkün olamaz… Bizim uzun yıllardan beri yanlış yaptığımız nokta, kendi yararımıza vatandaşımızı kazanmadık. Yapılacak olan iş, insanımızı hem kendi yararına hem toplumun yararına kazanmaktır."

Gençlerimizi kazanmak zorundayız. Çünkü kazanılamayan şey kaybedilmiş demektir ve gençlerimizi kaybediyoruz.

'Beyin göçü' başlığıyla yapılan araştırmaları gündemine alan BTP lideri Hüseyin Baş şöyle diyordu; "Ülkemizde gençlerin yüzde 76'sı 'Türkiye'de bir yerlere........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play