We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Okuyanlar sokak, bitirenler ev genci -1-

15 4 11
24.09.2021

Birçok Avrupa devletinin nüfusundan daha fazla genç nüfusa sahip olan ülkemizde gelinen nokta budur; Üniversite okuyanlar sokak, bitirenler ev genci olmuş vaziyette. Torpil bulup bir işe girmiş gençlerimiz ise asgari ücretle kapitalizme boyun eğmiş durumda.

Şimdi birileri, beş-on öğrencinin parkta sabahlamasının bu kadar büyütülmesine ne gerek var, mantığında olduğunu biliyorum. Ama o gençler eminim ki, milyonların sesi oldu

Ama iktidar partisi ısrarla sorunu inkar ediyor. Sayın Erdoğan'dan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'da, 'verilerin istismar edildiğini, 720 bin kapasiteli dört dörtlük yurtlarımız olduğunu' ifade ediyor.

Kimse bu ülkede yurt yok, demedi ki! Yaptık, diyerek övündüğünüz yurtlar yetmiyor. Öğrenciler kalacak yer bulamıyor. Ev kiralara uçtu, özel yurtlar para vakumluyor, diyorlar.

El koyduğunuz FETÖ yurtlarını neden malum vakıflara ve özel yapılara tahsis ettiğinizi, soruyorlar.

Geçen 2 buçuk milyon tablet dağıttık, diyen Sayın Erdoğan'dan sonra Milli Eğitim Bakanı, dağıtılan tablet sayısının 750 bin olduğunu açıklamıştı.

Bugün Sayın Erdoğan, 'kapasiteyi 1 milyona çıkardık' derken Bakan, '720 bin kapasitemiz var' diyor.

Rakamlar bile ortada büyük bir sorunun olduğunu gösteriyor. AKP'li Bursa Belediyesi satamadıkları konutlara 8 bin öğrenciyi yerleştirdiklerini açıkladı. İzmir Valiliği, devlete ait misafirhaneleri........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play