We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İntihar eden insanlar mı, insanlık mı?

14 23 8
wednesday

Merak ediyorum! 19 yıldır iktidarda her fırsatta, 'bizim siyaset mantığımız, Dicle kenarında bir koyunu, kurt kapsa onun hesabını nasıl veririz, üzerine kuruludur' diyen bir anlayış var. Ki, aynı iktidar en çok dile getirdiği hadis-i şerifte, 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' hadisidir.

Bu mantık ülke sınırlarımızı bile aştı. Sayın Erdoğan, "yardıma muhtaç ülkelere yardım gönderiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Suriye topraklarında tamamladıkları 60 bin, yapımı devam eden 35 bin konutun teslim töreninde aynı hadis-i şerifi dile getirdi.

Diğer taraftan ekonomi olarak, siyaset olarak, sanayi-ticaret olarak, yargı-hukuk, sağlık, eğitim, sosyal hayat ve özgürlükler olarak her daim kötülenen eski Türkiye ve diriliş olarak gösterilen yeni Türkiye profili var ortada.

Bir de bu profili yalanlayan gerçekler var. Mesela! Bu kadar mutlu bir devlet profilinde yaşayan insanımız neden canına kıyıyor? Artık her şeyin tadına vardık, ölüm nasıl diye meraklandığı için mi?

Bakın! Türkiye'de 2002-2019 yılları arasında geçim sıkıntısı veya ekonomik gerekçelerle kayıtlara geçen intihar sayısı 5 bin 806 kişi.

2019, 2020 ve geçen 5 ayda ise bu rakamlar katlandı. İlginçtir! Ajanslar artık intihar haberi yapmıyor. Yapsa bile, 'bilinmeyen nedenlerle, psikolojik sorunları olduğu öğrenilen, aile içi sorunlardan' dolayı gibi açıklamaları koyuyorlar.

Ekonomik diyemiyorlar, açlık, işsizlik diyemiyorlar. Atanamadığı için, iftiraya uğradığı için, haksız yere kovulduğu için diyemiyorlar.

Medya bu gerçekleri tartışmıyor. Neden? Çünkü koltuk sahiplerinin çizdiği profili zedelerlerse, kendilerinin de zedeleneceğinden korkuyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Uluslararası Göç Örgütü'nün Akdeniz'deki tekne kazasında 100'den fazla........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play