We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Enflasyon canavarına biber gazlı müdahale

13 9 7
21.09.2021

"Birileri yalanlarla, iftiralarla milletimizi kandırmaya, devletimizi küçük düşürmeye çalışıyor. Bunlara inanmayın. Ekonomimiz şaha kalktı, yüzde 21 büyüdük, büyümede dünya ikincisiyiz, ihracatta tüm zamanların rekorunu kırdık" gibi nice cümlelerle ekonomi gerçekleri hasır altına süpürüldü.

Ama israf, yolsuzluk, adam kayırma, rüşvet, yargıya, bürokrasiye müdahale ve her alanda usulsüzlük gibi hasırın altına o kadar çok şey süpürülmüş ki, enflasyon sığmadı ve dışarıda kaldı.

Sayın Erdoğan; "İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının da önüne geçeceğiz" sözleriyle hayat pahalılığının yüzde 21 büyüyen ekonomiden daha fazla büyüdüğünü itiraf etti.

Sayın Erdoğan birçok açıklamasında; "Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. Raflardaki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz…

Zincir marketlerdeki ciddi fiyat farklılıklarını süratle kaldıracağız. Temennimiz odur ki inşallah 2023 seçimlerine girerken çok daha farklı bir şekilde girelim…" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan; "Birtakım sorunlarımız yok mu? Tabii ki var. Raflarda zaman zaman hak edilmeyenin çok üstünde fiyatlar, istismarlar görüyoruz. Ancak kaptanımız sağlam, bunu aşacak olan biziz" cümlesini kurdu.

Haber kanalları hemen hallere, pazarlara, marketlere koştular. Tarlada 3 lira, sizde neden 7 lira, sorusunu sordular.

Yani hükümet enflasyonu........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play