We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bülent Arınç dindarlığın ne olduğunu da unutmuş

40 5 5
23.09.2021

AKP'nin kurucularından, TBMM başkanlığı yapmış, cumhurbaşkanlığı istişare kurulu eski üyesi, görevden alınan yüksek yargı mensuplarının evine temizliğe gittiği, 'bana ahmak diyebilirsiniz. FETÖ'nün böyle tehlikeli bir örgüt olduğunu bilmiyordum' diyen Bülent Arınç'a geçen gün bir tv kanalında artan fiyatlar, öğrencilerin yurt ve kira sorunu ve enflasyon ile ilgili sorulan soruya şu cevabı verdi;

'Dindarların gazabından korkmak lazım. İşlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar…

Bakın siyasetten kalan bir tecrübemi söyleyeyim. Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz.

Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar.

Eğer onda bir eksilme görüyorsa, din, iman, vatan millet bunlar bir kenarda durur onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir."

Arınç'ın kullandığı 'dindar' kavramı üzerinden bin bir yorumlar yapıldı. Yorumlara bakınca ülkemizdeki manevi savruluşun, kavramların ne derece istismar edildiğini, aslından koparıldığının vahim sonucu da ortaya çıkıyor.

Gerçi Bülent Arınç kendi kimliği,........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play