We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Eğer hayalleriniz yoksa sizin için bir şey yapamam’

17 6 1
22.09.2021

Lafa gelince mangalda kül bırakmayan iktidar ve muhalefet partilerinin liderleri, sözcüleri iş icraat ve çözüme gelince 'lay lay lom' havasındalar.

Ama gerçek o ki! İktidar da, muhalefet de gençlerimizi unuttu. Bu ülkenin, çocuklarımızın emaneti olduğunu unuttu. Adeta babalarından miras gibi bir anlayış ile yollarına devam ediyorlar. Ama nereye kadar?

Yaşanılan vahamete bakar mısınız? Bizim kültürümüzde, 'baba' olarak tabir edilen devlet algısı bile yok edilmeye çalışılıyor.

Sıcak gündem kira fiyatları, yurtlar ve yüksek öğrenim öğrencileri. Bu gündem bugün ortaya çıkmadı. Hep vardı ama her gelen gün bir önceki günden daha kötü olduğu için artık balon patladı.

İktidar partisi ise hala durumun farkında değil. Sayın Erdoğan hala, 'Ortada suiistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz' diyor.

Ortadaki suiistimal yıllardır var. Artı 'saldım çayıra mevlam kayıra' mantığı var. 'Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kayıt yok' mantığı var. Enflasyon, faiz, ücretin asgarisi altında ezilen toplum var.

Ama iktidara göre, 'Ortada büyütülecek bir sorun yok. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizle aramıza, birilerinin kendi siyasi çıkarları için sürekli olarak ürettiği yalanların girmesine izin vermeyeceğiz' bakışı var.

Ve iktidar partisinin, 'devrim' dediği icraat sıralamaları var. Üniversite sayısını 57'den, 204'e çıkarmışlar. Öğrenci sayısı da 2 milyondan 19 yılda 8 milyona çıkmış. 19 yılda da bir milyon kapasiteli yurtlar yapmışlar.

Bu rakamların açılımını yaptığınız zaman kapitalizme kurban edilmiş bir yüksek öğretim karşınıza çıkıyor.

57 üniversitenin çoğu devlet üniversitesiydi. O yıllarda öğrencilerin çoğu ev........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play