We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İmam Ali'nin dilinden Hz. Peygamber

18 4 3
13.05.2022

"Yüzündeki ter taneleri bir inci gibiydi. Bedeninin teri miskten daha güzel kokuyordu. Onun gibi birini ne ondan önce ve ne de ondan sonra gördüm."

İmam Ali Efendimiz yukarıda olduğu şekliyle Hz. Peygamberi dile getirip şöyle devam ediyor: "Her yıl Hira dağına çekilirdi, onu ben görürdüm, benden başkası da görmezdi. O gün İslam, Resulullah ve Hatice'nin evinden başka hiç bir evde yoktu; ben de onların üçüncüsüydüm. Vahyin ve risaletin nurunu görür, nübüvvetinin kokusunu duyardım. Gerçekten de ona (s.a.a) vahiy geldiği zaman, şeytanın inlemesini duydum da "Ya Resulullah! Bu inleme nedir?" dedim. "Bu kendisine kulluk edilmesinden ümidini kesen şeytandır. Benim duyduğumu duyuyor, gördüğümü görüyorsun. Ancak sen nebi değilsin, vezirsin ve hayır üzeresin" dedi.

"Kureyş'in ileri gelenleri ona (s.a.a) geldiğinde onunla beraberdim. 'Ya Muhammed! Sen atalarından ve ailenden hiç kimsenin bulunmadığı büyük bir iddiada bulunuyorsun, biz senden, nebi ve resul olduğunu bilmemizi sağlayacak bir şey göstermeni istiyoruz. Eğer yapmazsan, seni sihirbaz ve yalancı biliriz' dediler. Resulullah (s.a.a) 'Ne istiyorsunuz?' dedi. 'Bizim için şu ağacı çağır da köküyle beraber yerinden sökülüp yanına gelsin' dediler.

O (s.a.a) , 'Allah şüphesiz her şeye kadirdir; eğer Allah sizin için bunu yaparsa hakka iman ederek şahadet eder misiniz?' dedi. 'Evet' dediler.........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play