We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Temiz sosyal hayat için

8 4 0
09.07.2021

Bağımsız Türkiye için temiz bir siyasetimiz olması elzemdir. Temiz bir siyasete sahip olmak için de devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisine gelmemiz en önemli meseledir.

Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in bizlere söyledikleri aklımıza geliyor: "Nasıl bir delikanlı olacaksın? Mustafa Kemal gibi bir delikanlı olacaksın." "Her meselede olduğu gibi eğitimde de rol modelimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıdır.

Türk Milli Eğitiminin bir rol modeli olmalıdır." Bir genç nasıl bir insan olmak için kendisini yetiştireceğini düşündüğü zaman kendisine "Ben Atatürk gibi olmalıyım" demesi gerekmektedir. İşte bu sebeple geçen hafta yazımızda temiz siyaset için neler yapmamız gerektiğini Atatürk'ün bizlere söylediği sözlerle anlatmaya gayret etmiştik.

Bugün temiz sosyal hayatı sizlerle paylaşmak istiyorum. Temiz bir sosyal hayat yaşamak istiyorsak. Yani bugün toplumumuzda cereyan eden ahlaksızlık, yolsuzluk ve vicdansızlıklar olmayan bir toplumda yaşamak istiyorsak neler yapmalıyız bunun cevabını arayalım istiyorum.

Geçtiğimiz hafta ülkenin gündemine bomba gibi düşen Elmalı Davasını okuduk. Bu sadece bir tane örnek. Yüzlerce çocuk........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play