We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kimi örnek almalıyız?

14 3 172
28.08.2021

Bugünlerde bir Türk evladı olmak çok zor bir hal aldı. İdeolojilerini, dinin kendisiymiş gibi zerkeden zehirli din bezirganlarının başımıza tünediği bir ortamda, milliyetçi unsurların da içi boş ideolojileri ile ne Türklüğe ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne katkı sağlayabildiğini görüyoruz. "Bir Türk evladı nasıl olmalıdır?" diye sorduğumuzda son çağın bilgesi Prof. Dr. Haydar Baş Bey bu sorunun cevabını yıllar önce bizlere veriyor:

"Dosdoğru bir Türk evladı olmak istiyorsanız, vatanına, milletine, devletine, özellikle bağımsızlık ruhuna sahip olmayı hayatında gaye edinen Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan gidin."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizler için çok önemli ve güvenli limandır. O bir rehberdir. Bugünkü ortama baktığımızda siyasetten ziraata, bilimden sanata her şey normalden çok uzaklaşmış durumda. Sağımıza bakıyoruz ormanlarımız yanıyor. Solumuza bakıyoruz sınırlarımız delik deşik olmuş. Arkamıza bakıyoruz kadın ve çocuk cinayetleri, tacizler, tecavüzler. Önümüze baktığımızda ise her hangi bir gelecek hayali kuramayan gençler eğitimleri çökmüş, başarısız eğitim sisteminden bir şekilde çıkabilse dahi iş ve aş imkanına sahip olmayan, geleceğini Türkiye'de değil yurt dışında gören bir gençliğimiz var. Bütün bunlara baktığımızda bir şeylerin yanlış gittiğini görmemek her halde en hafif ifade ile ahmaklık olacaktır.

Peki, bir şeyleri düzeltmek ve yoluna koymak için ne yapmalıyız? Yahut kimi örnek almalıyız? Bu soruyu sormaktaki maksadımız şu ki; bizler Türk gençleri olarak bir şey yaparken hep bir örnek olsun istiyoruz. Ne yapmamız gerektiği çok açık olmasına rağmen........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play