We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hakkını kim savunuyor?

7 5 1
08.09.2021

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in asgari ücretin 5.000 TL olması gerektiğini savunduğu 2015 genel seçimlerinde halka "Hakkına Sahip Çık" sloganı ile hakkı olanı elde etmesi gerektiğini ve siyasilerin bugün halka hakkını vermek düşüncesinden ne kadar uzak olduğunun altı çizmişti.

O günün şartlarında bu asgari ücret vurgusu ile Prof. Dr. Haydar Baş Bey halkta büyük bir uyanışa vesile olmuş ve asgari ücretin yetmediği konusunda halkımız siyasilere tepki göstermişti. Bununla birlikte her siyasi partiden bir asgari ücret açıklaması duyduğumuz seçim dönemi hepimizin malumudur. Bununla birlikte asgari ücretin neredeyse 2 kat arttığı bir ortamı da yaşadık. O güne kadar kimsenin bu ücret konusunda çabasının olmadığını ancak bu söylemle birlikte asgari ücretin arttırılabildiğini gördük.

Bugün yine BTP'nin Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın açıklamalarına şahit oluyoruz. Öncelikle ÖTV açıklaması ile bu vergi kaleminin AKP hükümeti ile getirildiği, bu vergi ile yurtdışı fiyatı 150 bin Dolar olan lüks bir aracın Türkiye fiyatının 600 bin Dolar seviyelerine çıktığını, sadece otomobil değil cep telefonları, beyaz eşya, akaryakıt vs. bütün ürünlerde uygulandığını ve bunun hak olmadığını ısrarla anlatmıştı Sayın Başkan. Bu açıklamaların ardından siyasi partilerin bir çoğundan ÖTV kaldırılacak, indirilecek, 'ilk arabasında ve ilk telefonunda ÖTV 0 olacak' şeklinde açıklamalar geldi.........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play