We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çözümün adresi -II-

9 1 5
06.10.2021

Dünkü yazımızda BTP'nin siyaset hayatına nasıl giriş yaptığını ve bakış açılarının ne olduğunu Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in arşivlerimizdeki makalelerinden özetlemeye gayret ettik. Bu yazımızda BTP'nin bugünkü yürüyüşünü özetlemeye çalışacağım.

Bağımsız Türkiye Partisi'nin Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın kronolojik olarak ilk çıkışlarına bakalım. Dikkat çekici bir Atatürk çıkışı yaptı. Ardından paranın değerinin düşmesini "Dolar çıktığı için ülke batmıyor, ülke battığı için dolar çıkıyor" şeklinde eleştirdi. İhtiyaç listesi hazırladı ve beğeniye sundu. Milli Ekonomi Modelini uygula, eğitimde devrim yap, demokrasiye saygı duy, özgürlükleri kısıtlama, israf yapma, empati kur.

Gerçekten de iktidar sadece bu reçeteyi uygulamaya başlasa bir günde Türkiye 20 sene ileriye gider. Reçeteden sonra iktidarın hiçbir değişiklik yapmaması sonucu faiz, konut fiyatları, araç fiyatları, enflasyon, döviz yükselirken konut satışları ve büyüme düştü. Sonrasında ise çok güzel bir tespit geldi; "Hükmü kalmayan atasözü: Damlaya damlaya göl olur. Kumbaranın enflasyona yenik düştüğü dönemden geçiyoruz."

Hüseyin Bey genç bir genel başkan, yaşı otuz. Gençliğin sorunlarını, gençliğin gündemini yakından takip ediyor. Gençlerle CSGO turnuvası bile yaptı. Gençlerin bir bilgisayar toplamalarının bu dönemde imkansız olduğunu dile getirdi.

Çağımızın gerekliliği olan akıllı telefonlara sahip olamayan gençlerin varlığını dile getirdi. Harçlık biriktirerek alınabilen telefonu şu anda........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play