We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Celal Mısır

30 14 0
19.06.2021

Celal Mısır benim dedemdir. 1994 yılında aramızdan ayrıldı. Kimdir Celal Mısır, diğer dedelerden yahut diğer insanlardan ne farkı vardır ki bu köşede O'na yer veriyoruz? Çünkü O hayatını bir mücadele ve dava için feda eden kahramanlardan bir tanesi. Milli ve Manevi sorunları dillendiren, bu sorunlara çözümleri anlatan, Anadolu'yu karış karış gezen, Prof. Dr. Haydar Baş Bey ile çıkmış olduğu mücadelede sadece Anadolu'da değil Avrupa'da da mücadelesine devam etmiş, yaptıklarıyla, yaşantısıyla örnek olmuş güzel bir insandı.

Vefatının 1. yıl dönümünde Prof. Dr. Haydar Baş hocamız bir televizyon programında ondan şöyle bahsediyordu. "Kadim dostum, ahiret kardeşim, gönül yolculuğunda beraber olduğumuz, manevi ve milli duyguları paylaştığımız kardeşim."

Gerçekten de tanıdığı herkes tarafından sevilen, zarif, merhametli, giyinmeyi bilen, delikanlı bir adamdı. Öğretmendi. Akçaabat'ın Helvacı köyünde öğretmenlik vazifesini yapıyordu.

Prof. Dr. Haydar Baş Bey O'nu ziyaret ettiği bir anısını paylaşıyordu. "Köye gittik. Okulu bir görseniz! Şehrin merkezinde bu kadar güzel bir okul yok. Namaz kılacağız camiye gidiyoruz. İmam nerede diye soruyorum. İmamlığını ben yapıyorum diyor. Köyün muhtarı, köyün ihtiyar heyeti,........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play