We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Atatürk -I-

7 7 0
09.06.2021

Ülkemizde Mustafa Kemal Atatürk'e çok uzun zamanlar hakaret, iftira ve karalama kampanyaları yapıldı. Bunların siyasi söylemlere dönüştüğü dönemleri de ne yazık ki yaşadık. Geçen onca zaman boyunca atılan iftiralara, yapılan hakaretlere ve Gazi'nin üzerine yapıştırılmaya çalışılan dinsiz yaftasına verilen tek bir cevabı bile göremedik. Ta ki Prof. Dr. Haydar Baş Bey ellerindeki oyuncağı alana dek.

Tabii ki mücadele aynı şekilde devam ediyor. Son zamanlarda da Atatürk'ün toplum nezdinde itibarsızlaştırılma gayreti had safhaya çıkmaya başladı. Ancak cevaplar toplumun elinde artık. Yapılan her hareketin cevabını Türk Milleti sert bir tokatla vermeye başladı. Hoş Geldin Atatürk eseri toplumumuzun Ata'sı ile buluşması adına mükemmel bir eser olarak ortaya çıktı.

Prof. Dr. Haydar Baş Bey eserin giriş bölümünde şu şekilde vaziyeti özetliyor:

"2002 senesinden beri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal'in Ehl-i Beyt soyundan geldiğini anlatıyoruz, kaleme alıyoruz. Bu çalışmalarımızı bir yandan milletimizin Ata'sını doğru tanıması adına büyük bir hizmet olarak görürken, diğer yandan da bir Osmanlı Paşasının annesine karşı atılan iftirayı def etme anlamında bir vazife kabul ediyoruz.

Maalesef Atatürk hakkında zehirlenmiş masum bir kesim var, gerçekleri araştırmak yerine; duydukları ile yetinerek büyük yanlışları doğru olarak kabul ediyorlar. Bazıları içinse Gazi ile uğraşmak esasen Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bekası ile uğraşmak demek. Bu eser, her ikisine de cevap vermektedir.

Gerçek Atatürk'ü kaleme almak, inanınız dünya ve ahiret vebalinden kurtuluştur. Zira ileride belgeleri ile ortaya koyduğumuz şekliyle Mustafa Kemal, hem ana hem baba tarafından soyu Ehl-i Beyt'e dayanan, Kutbu'l-Aktab yani tasavvuftaki en büyük makama erişmiş büyük bir velidir. Yokluk içinde........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play