We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ucuz atlattık, erken unuttuk...

4 2 0
05.07.2019

Pazartesi gece yarısı ülkemize ilk kez füze düştü. Şimdilik füze saldırısı olmadı. Sadece yolunu şaşırmış bir S-200 füzesi geldi, geldi ve Beşparmak dağlarının üzerinde infilak ederek güney eteklerine düştü.

Şanslıydık. Yerleşim yerlerinden biraz uzağa düştü. Dikmen’e düşen parça da evin bahçesine düşerek evi ıskalada. Bu nedenle can kaybı, ya da yaralanma yaşanmadı.

Ama bundan sonra bu kadar şanslı olmayabiliriz. Bölgemiz ateş çemberi. Adamızın etrafı nükleer denizaltılarla çevrilmiş durumdadır.

Amerikan uçak gemileri ve denizaltılar uzun süreden beri çevremizdeki denizlerde fink atıyorlar. Rus denizaltılar da onlardan geri kalmıyor. Fransız, İngiliz, Türk ve Yunan bildiklerimiz. Elbette İsrail de bölgenin tehdit kaynağı olmayı sürdürüyor.

Bu durum Ortadoğu’da bulunan zengin hidrokarbon yakıtlarından kaynaklanıyor. Enerji olmadan hiçbir gelişme olamayacağına göre enerji için savaşların olması da doğaldır.

Kapitalizmin ana dürtüsü “kar, daha fazla kar” olduğuna göre buradan elde edilecek ucuz petrol ve doğal gaz kaynaklarıyla bu amacına daha kolay ulaşabilecektir.

Kıbrıs adasının etrafında bulunan doğal gaz yatakları da büyük şirketlerin........

© Yeni Düzen