We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye ile “doğru ilişki” nasıl olur?

1 1 0
30.08.2019

Son günlerde en çok konuşulan konu “Türkiye ile doğru ilişki kurulması” konusudur. Özellikle 4’lü koalisyon hükümetinin bir saray darbesi ile yıkılarak yerine UBP-HP koalisyonunun kurulmasından hemen sonra imzalanan protokol ve gelecek olan 750 milyon TL’lik kaynak sonrasında bu konu bir anda en önemli konu oldu.

Gerek başbakan ve bakanlar, gerek iktidara mensup milletvekilleri, gerekse de iktidara yakın köşe yazarları hep aynı teraneyi ısıtıp ısıtıp gündeme taşıyor.

4’lü koalisyonun 15 ayda imzalayamadığı ekonomik protokol 1 ayda imzalandı.

Neden?

Çünkü 4’lü koalisyon hükümeti, UBP-HP koalisyonunun yaptığı gibi önlerine ne konduysa imza etmedi. Önce hazırlık yaptı, ülkenin ihtiyaçlarına göre protokol taslağı hazırladı. Sonra bunu muhatabına iletti. Ama muhatabı bunu ciddiye almadı. Çünkü muhatap kendi hazırladığı paketi dayatma niyetindeydi.

Bu paket sizin ülkenize uyar mı, uymaz mı umurunda değildi. O nedenle 4’lü koalisyon döneminde “doğru ilişki” kurulamadı.

Bu aşamada Türkiye’deki iktidar boş durmadı. 4’lü koalisyon hükümetini bitirmek için zayıf halka HP’yi ve genel başkanı Özersay’ı “ikna ederek” hükümeti bitirdi.

HP seçimin hemen ertesinde “kahve........

© Yeni Düzen