We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Talimatla Ülke Yönetilmez

6 2 1
08.04.2022

UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti aldığı kararlarla tam bir acemiler mangası görünümündedir. Üstelik hemen hepsi daha önce de defalarca bakanlık yapmış milletvekilleridir.

Buna rağmen hem derslerine çalışmıyorlar, hem de en küçük bir tepki gördüklerinde şaşkına dönüyorlar. Anlaşılan yaptıkları işin yanlış olduğunu bile bile yaptıklarından tepkiyi görünce korkuya kapılıyorlar.

Hükümetin son birkaç günlük icraatına bakarsanız durumu net olarak görürsünüz. Önce alkollü içkilere ve elektrik fiyatlarına aşırı zam yaptılar. Halkın tepkisini görünce geri adım attılar. Daha doğrusu bakanlar kurulu sonrası açıklama yapan başbakan bu zamları yeniden gözden geçirdiklerini ve ciddi oranda indirdiklerini açıkladı.

Elektrik fiyatlarında bütün tarifelerde KWh başına 1TL indirim yaptıklarını ve bu ay gelen zamlı faturaların da yeni tarifelere göre yeniden hesaplanacağını açıkladı.

Bunun için Kıb-Tek yönetim kurulunun karar alması gerekiyordu. Böyle bir karar henüz alınmadı. Dahası elektrikten sorumlu bakan Sunat Atun bu düzenlemenin yapılabilmesi için Kıb-Tek bütçesine aylık 180 milyon TL kaynak aktarılması gerektiğini, böyle bir paranın maliyede olmadığını açıklayarak indirim kararının uygulanamayacağını ifşa........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play