We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Maraş açılacak mı?

1 1 0
28.06.2019

Geçen hafta çiçeği burnunda hükümetimiz Maraş konusunda bir karar aldı. Hükümet sözcüsü Dışişleri Bakanı Özersay kararı açıklarken “hükümetimiz Maraş’ta uluslararası uzman kuruluşlardan destek alarak envanter sayımı yapılması kararını aldı” dedi.

Bir gün sonra hükümetin büyük ortağı UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ise bir Türkiye gazetesine verdiği demeçte “Maraş’ı kısa sürede yeniden Las Vegas yapacağız” dedi.

Başbakan ve yardımcısısndan gelen bu iki farklı açıklama kafaları karıştırdı. Üstelik hükümet bu kararı kendi başına alarak kamuoyuna açıkladı. Ama bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Kıbrıs müzakerelerini yürüten seçilmiş lideri bu konuda bilgilendirilme gereği bile duyulmadı.

Nihayet dün Başbakan ve yardımcısı saraya giderek gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı’na bilgi verdi. Bu elbette geç kalınmış bir bilgilendirme idi.

Üstelik Cumhurbaşkanı Akıncı bu görüşmeden sonra hem başbakan, hem de dışişleri bakanının yaptıkları açıklamalarda söyledikleri sözleri eleştiren bir açıklama yaptı. Maraş konusunda bilgi alışverişinde........

© Yeni Düzen