We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir kaşık suda koparılan fırtına...

1 2 0
18.10.2019

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye’nin Suriye topraklarında süren “Barış Pınarı harekatı” ile ilgili düşüncelerini sosyal medyadan açıkladı. Açıklamasıyla beraber fırtına da koptu.

Sanki herkes Akıncı’nın bu konuda bir şey söylemesini bekliyordu. Ne söylediğinin de çok önemli olmadığı ve aslında kimsenin açıklamanın içeriğiyle ilgilenmediği belli idi.

Akıncı’dan beklenen yalnızca harekata tam destek vermesi, Türk ordusunun yanında olmasıydı. Akıncı’nın açıklamasında desteğin yanında barıştan ve diplomasiden bahsetmesi başta Erdoğan olmak üzere TC yetkililerinin de Akıncı’yı yerden yere vuran açıklamaları ardı ardına geldi.

Öncelikle ben Akıncı’nın açıklamasında “Türkiye’nin Suriye’deki son operasyonu konusunda sürekli üzerime geliniyor. Kimi görüşümü merak ettiğinden, ama bir çoğu da kendi politik amaçlarına malzeme yapmak telaşı ile sabırsızlanıyor” dedi.

Yani Akıncı kendi açıklamasının fırtına koparacağını bile bile bu açıklamayı yaptığını söylüyor. Demek ki fırtına kopmasından bir yarar umuyor. Benim açıklamada belirtilen hususlarla ilgili bir sorunum yoktur ve olamaz. Çünkü barıştan yana hiç kimse adı ne isterse olsun hiçbir savaşı kutsamaz.

Ama cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan biri bu konuda yapacağı açıklamayı “üzerine gelindiği, ya da kendi politik amaçlarına alet edileceğini” bile bile bu açıklamayı yapmaz diye düşünüyorum.

Ama bu sayın Akıncı’ya yapılan saldırıları onaylamamı gerektirmez. Önce Erdoğan, ardından Kıbrıs işlerinden........

© Yeni Düzen