We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

3’lü Zirve Çözümsüzlük Getirecek

1 2 1
24.09.2021

Liderler New York’ta yoğun tempoda çalışıyor. Kıbrıs’ın iki bölgesinden cumhurbaşkanları, dışişleri bakanları ve heyetleri New York’ta harıl harıl çalışıyor.

Hafta başından bu yana New York’ta BM Genel Kurul toplantısı var. Dünya’nın hemen bütün ülkelerinden başkan, başbakan, dışişleri bakanı ya da bakanlar ve heyetler oradadır.

Hem genel kurul çalışmaları, hem de ikili, ya da çoklu görüşmeler yapılıyor. Anastasiades ve dışişleri bakanı Christodoulides mevkidaşları ve üst düzey yetkililerle görüşüyor. Gerek Kıbrıs sorununa bakışlarını, gerekse de iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konularını müzakere ediyorlar.

Rum basınından Christodoulides’in temslarına bir baktım neredeyse bütün bölge ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla görüştü. Hala da görüşüyor. Anastasiades de hem genel kurulda Kıbrıs Cumhuriyeti adına konuşma yaptı, ya da yapacak, hem de temaslar yapıyor.

Peki bizim cumhurbaşkanımız ve dışişleri bakanımız New York’ta ne yapıyor?

Cumhurbaşkanı Tatar önceki gün meşhur özgürlük heykeline “egemen eşitliğe dayalı iki devletli çözüm” formülünü anlatmış. Bir de New York’ta BM binası karşısında yapılan Türkevi’nin........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play