We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Hanno balığı...”

1 1 0
21.06.2019

Balıkçılar bilir. Oltanın ucuna takılan yeme hemen salan ve böylece yakalanan bir balık türü var. Bizim yerel dilimizde adına “hanno balığı” derler. Ama başka ülkelerde değişik isimleri var. Arama motorundan yaptığım kısa aramada Türkçe’de “hani balığı” da denirmiş. Başka isimde bilenler de var.

Kuşkusuz ismi önemli değil. Önemli olan balığın “bazmoya” hemen salması ve oltanın ucunda kalmasıdır.

KKTC Dışişleri Bakanı sayın Özersay da yeni hükümetle beraber Türkiye Dışişleri’nden aldığı feyz ile yeni rollere soyundu. Özersay geçtiğimiz günlerde Anastasiades ile “sosyal bir yemek”te buluştu.

Crans-Montana sürecini sabote eden Anastasides o günden bu yana sürekli yalpalıyor ve güya yeni alternatifler ortaya koyarak asıl amacı olan “Kıbrıslı Türklerin siyasi eşitliğinden kurtulmaya” çalışıyor.

Kıbrıslı Türkler için bunu önlemenin tek yolu BM zeminini terk etmeden, BM’yi de yanımıza alarak Anastasiades’i ya suçlu sandalyesine oturtmak, ya da masaya oturtarak eşitliğimizin elimizden alınmasını önlemek idi.

Olmadı. Çeşitli nedenlerle yapamadık. İşte bu noktada Anastasiades atağa kalktı. Kıbrıs adasının etrafındaki doğal gaz yataklarıyla ilgili uluslararası şirketlerle ardı ardına anlaşmalar yaptı.........

© Yeni Düzen