We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Ayar” dil sürçmesi mi, bilinçli mi?

1 0 0
24.05.2019

Çiçeği burnunda Başbakanımız Ersin Tatar önceki gün bakanlar kurulu listesini Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sunduktan sonra yaptığı açıklamada Kıbrıs sorununda hükümetinin Akıncı’dan farklı düşündüğünü ve federasyondan başka alternatiflerin de konuşulması gerektiğini belirterek “Akıncı’ya biraz ayar vermek gerektiğini düşünmekteyiz” dedi.

Açıkçası ben Ersin Tatar’ın bu gafını heyecanına yordum. Bir özür dileyerek bu konunun düzeltilebileceğini, özür dilemenin de bir erdem olduğunu dün sabah katıldığım bir TV programında söyledim.

Ancak sayın Tatar tam tersini yaparak gazetemiz Yenidüzen’e verdiği mülakatta “dünkü bir açıklamanız çok konuşuldu bu ‘ayar’ meselesi dil sürçmesi miydi?” şeklindeki soruya Tatar “yok dil sürçmesi değildi, hiç de o şekilde bir niyetim olmadan kelime öyle geldi...” dedi.

Tatar devamla “Türkiye de artık diyor ki federasyon süreci tükendi. Kudret bey da öyle söyler. UBP zaten öyle söylerdi. Sayın Akıncı ısrarla ‘ben sadece federasyon görüşürüm’ diyor. Onun için ben dedim ki ‘sayın........

© Yeni Düzen