We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yaşasın… Fazla paramızı harcayabileceğiz artık!..

5 2 212
30.08.2021

Vatandaşın geliri çok arttı, fazla parayı harcayacak yer arıyor diye! PCR ve Antijen testlerini ücretli yaptı hükümetimiz…

İsterseniz hükümetimiz dersiniz, isterseniz atama hükümet, isterseniz azınlık, isterseniz dibelik azınlık atama hükümet, ne derseniz deyin, işte o hükümet derdimize çare oldu ve fazla paramızı harcamak için bir yol buldu, testleri ücretli yaptı.

Dursun Oğuz açıkladı ya; Bu ay gelir 500 milyon TL, gider 700 milyon TL diye… İşte bu açığı kapatmak için böyle bir yol buldular demek ki!..

Hem, dedik ya paramız da fazla, harcayacak yer arıyoruz madem ki gidelim testlerimizi paralı yapalım ki Maliye’nin dengesizliği düzelsin, makam arabalarına yakıt alsınlar, danışmanlarını ödesinler, bolca izaz ikram yapabilsinler… Hem kurultayları da olacak, belki orada kullanmanın bir yolunu da bulurlar!..

***

Diyeceksiniz ki “çoğu yerde bu testler ücretli yapılıyor, bizde yapılsa ne olur?”

Haklısınız, testlerin ücretsiz yapıldığı az yerden biriyiz biz de ama o kadar da olsun… Çünkü testlerin ücretli yapıldığı yerlerde ülkeler kapandığında, özelde çalışanlar, esnaf evde oturduğunda aylık gelirlerinin önemli bir bölümünü hükümetleri ödedi. Parasız kalmadılar, mutfakları boş kalmadı, “çocuğuma nasıl harçlık vereceğim” diye ebeveynler düşünmek zorunda kalmadı.

Bizde öyle mi oldu? Bir ya da iki kere harçlık gibi bir miktar ödendi, oradan buradan borç bulmaya çalıştık, bankalar kredi verme miktarını artırdılar, o borçların........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play