We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MTG SON DAKİKA DİREKTEN DÖNDÜ

1 0 0
16.10.2021

Süper Lig'de oynadığı ilk sezon olmasına rağmen 4 hafta sonunda topladığı 9 puanla iyi bir başlangıç yapan Mesarya ile geçen sezon şampiyon olmuş ve Süper Kupayı’da almayı başarmış olmasına rağmen, 4 haftada ancak 4 puan toplayabilmiş Mağusa Türk Gücü'nün karşılaştığı mücadeleden mutlu ayrılan taraf MTG oldu.

Daha maçın başında Adil Uçar'ın sakatlanması ile Mehmet Gürlü'nün oyuna girmesi belki de şans oldu. Çünkü 90 dakika boyunca adeta atom karınca gibi hem defans hattına gelerek defansif anlamda katkı koyduğu gibi, aldığı topları olumlu kullanarak rakip alana geçiş konusunda da çok önemli bir köprü görevi gördü.

Mehmet Gürlü'nün bu performansı oyun içinde Ünal Kaya'yı da pozitif anlamda rahattı ve defans bloğu ile birlikte rakip Mesarya takımına nerdeyse maç boyunca hiç pozisyon vermeyecek kadar başarılı bir performans sergileme şansı verdi.

Pekiştirme adına Mesarya’da İbrahim Çıdamlı, Mustafa Yaşınses ve Joseph gibi hücum yönü çok iyi olan oyuncular olmasına rağmen, direkt gole dönük etkili atakları 90 7’de ibrahim Çıdamlı ile........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play