We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MTG şampiyonluğunu Süper Kupa’yla taçlandırdı

1 0 0
10.09.2021

Çok uzun bir aradan sonra Mağusa'da Ahmed Sami Topcan adına bu yıl ilk kez oynanan Süper Kupa finalinin uzatma bölümlerinde Yakup ikinci sarı kartını görüp Yenicami takımını 10 kişi bıraktıktan sonra, Mağusa Türk Gücü bulduğu gollerle maçı 4-0 kazanarak kupayı müzesine götüren takım oldu.

Tribünlere baktığımız zaman her iki takım taraftarlarının da maça büyük ilgi gösterdiğini ve tribünlerin hem üstü açık, hem de kapalı bölümünün tamamen dolduğunu gördük.

Lig şampiyonu unvanı ile maça çıkan Mağusa Türk Gücü takımında, sağ kanatta görev yapan kaptan Yasin Kurt ve Arif Uysal sakatlık nedeniyle görev alamayan oyuncuları olsa da; kaptan Yasin Kurt'un liderlik anlamında da büyük katkısı olduğu inkâr edilemez bir gerçek, belirtmekte yarar var.

Emre Özsin ve Nevzat Duran bu kanatta oynayan oyuncular olarak elinden geleni yapsa da, ikinci yarıda yerlerine maçın kilidini çözen Şenol ve Emre Kuvvetlişahin’in görev aldığını gördük.

Kupa şampiyonu Yenicami takımı ise, eksiksiz bir şekilde bu maça çıktı.

Mağusa Türk Gücü camiası için sembol isimlerden fanatik bir şekilde takıma bağlı olan ve kulübün emektarı Cahit Kutgün de bir kaç gün önce hayatını kaybettiği........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play