We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

PRİMARK

2 0 0
16.05.2022

Perakende sektörüne değişim rüzgarı ile gelen ve "fast fashion" modelini daha da hızlandıran bir markayı tanıtmak istedim. 14 ülkede 400’ün üzerinde mağazası olan ve ucuz fiyatları nedeniyle kasalarında uzun kuyruklar oluşan Primark perakende giyim sektörünü sarsmaya devam ediyor.

Primark hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, çok ilginç bir perakendeci olduğu inkar edilemez. Moda piyasası artan baskı altında pek çok zaman düşen ziyaretçi ve satışları rapor ederken, Primark için durum genellikle tam tersi oluyor. Primark’ın çoğunlukla geniş formatlı fiziksel mağazalar dışında, çoğu zaman birden fazla seviyede faaliyet göstermesi, mağazaların çoğunluğunun ana caddelerde veya alışveriş merkezlerinde olması ve büyük bir ürün yelpazesi satıyor olması bunda en büyük etken. Genel moda perakende gidişatının tersine markanın e-ticaret atılımı ise hiç olmadı. Fakat e-ticareti fiziksel perakendeye yönlendirme tarafında inanılmaz bir başarıları var.

Primark, yalnızca fiziksel mağazalardan faaliyet gösteren bir cadde moda perakendecisi olmasına rağmen, pazar payını büyüterek ve genel olarak güçlenerek üç konuda diğer perakendecilerden farklılaşıyor.

İlk olarak, Primark’ın herhangi bir çevrimiçi satış olanağı olmasa da, aslında çok yenilikçi, ilgi çekici ve etkili bir web sitesine sahipler. Primark.com ile ilgili her şey tüketiciyi mağazaya geri götürür ve markayla etkileşimi teşvik eder. Web sitesinde........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play