We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HERMES: BİR AYRICALIK

7 0 0
10.04.2022

Hermes bildiğimiz gibi Yunan mitolojisinde bir tanrıdır. Kutsal Tanrı habercisi olarak bilinmektedir. Ancak Hermes günümüzde bir ayrıcalık, zenginlik ve şıklık sembolü marka olarak bilinmektedir.


1837 senesinde Thierry Hermes tarafından kurulmuştur. İlk başta eyer ve binicilik ile ilgili deri ve aksesuar tasarımlarıyla ön plana çıkan marka daha sonra tasarım kemerler, dizginler ve özel şapka tasarımlarıyla devam etmiştir.

Dünyanın birçok yerinde mağazası olan Fransız menşeili bir modaevi olan Hermes'i herkes merak ediyor. Hermes'in merak edilmesinin nedenlerinden biri de fiyatlarının çok yüksek olması. Bin dolardan, 50 bin dolara kadar ürünleri olan Hermes herkes tarafından konuşulmasına neden oluyor.

Bu kadar çok ilgi odağı olan Hermes markası aslında çanta ürünlerine eklediği hikayeler ile çok özel bir pazarlama stratejisi kullanarak bu başarıyı yakalamış bulunmakta. Bunlardan bir tanesinden bahsedelim.

60’lı yılların stil ikonlarından olan Jane Birkin, çok fazla eşya taşıdığından yanında çanta yerine sepet taşımasıyla bilinirdi. Ama kendisi de bunun her zaman pratik bir seçim........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play