We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2022 İLKBAHAR-YAZ RENKLERİ

2 0 0
17.04.2022

Moda endüstrisi için 2022 İlkbahar-Yaz sezonun renk paleti, güven verici sakin organik tonlar ile başlayıp, güneşli enerjik ve parlak renklerle ısınıyor. Otantik yönü olan baharatlı tonların da yer aldığı renk paletinde, bir önceki sezonda olduğu gibi dijital olarak doygunluğu artırılmış canlı renkler yer alırken, özellikle pastel pembeden canlı fuşyaya uzanan göz alıcı renklerin sezona damga vurması bekleniyor.

İngiliz trend kuruluşu WGSN, doğa, yaşamın canlılığı ve dijital bağlantılar üzerinden açıkladığı SS 2022 renklerinin otantik organik tonlar ile yapay olarak geliştirilmiş tonlar arasındaki ikiliği yansıttığına dikkat çekerken; renk kullanımının kültürel ruh hali ile bağlantılı olduğuna dikkat çeken Pantone, sadelik ve kendiliğindenlik duygularını teşvik eden sezon renklerinin eğlenceli yaratıcılığa ve hayat dolu sınırsız ifadeye ilham verdiğini söylüyor.

Doğayla olan derin bağımızı güçlendiren nötr tonlar, ferahlık veren yumuşak pasteller ve göz alıcı parlak renklerin bulunduğu 2022 İlkbahar-Yaz kartelasında güneşin sarısından portakalın turuncusuna, yoğun orkide pembesinden mor ve leylak rengine kayıtsız kalınmayacak birçok renk bulunuyor.

Birbiriyle uyumsuz görünen renklerin özgürce bir araya getirildiği sezonda sıcak ve soğuk tonlar arasında yaratılan müthiş çekim dikkat çekici renk önerileri arasında yer alıyor. Bir önceki sezon kadar olmasa da toprak tonlarının hakimiyeti devam ediyor. Bunların dışında 2022 İlkbahar-Yaz kartelasında gökyüzü ve okyanus’tan ilham alan maviler,........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play