We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SUİKAST ÜZERİNDEN MEDYAYI OKUMAK

3 0 0
11.07.2022

Eski Japonya Başbakanı Abe Şinzo'nun uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi, Japonya ve dünyada şok etkisi yarattı.

Cuma günü yaşanan trajik olayın Japon NHK televizyonu görüntüleriyle dünyaya duyurulmasının ardından, Kyodo News, Yomiuri Shimbun ve diğer Japon gazeteleri ile uluslararası haber ajansları detayları paylaştı.

Fotoğraflar da, ardı ardına servise kondu.

Muhtemelen hiç görmeyeceğiniz bazı fotoğraflar var ki, paylaşılmazsa olmazdı.

Yomiuri Shimbun gazetesi olaydan kısa süre sonra yıldırım baskı yaptı. Farklı yaş gruplarından Japon vatandaşları da hemen soluğu gazete satıcılarında aldı.

Tokyo sokaklarında “pürdikkat gazete okuyan” Japonların oluşturduğu kareler, ajansların koleksiyon serileri olarak dünyaya servis edildi.

TÜRKİYE'DEN BAKINCA

Fotoğraflara Türkiye'den bakınca tahmin edersiniz ki, etkilenmemek mümkün değildi.

Sosyal medya "aldatmacası"nın tavan yaptığı ülkemizde artık görmeye hasret kaldığımız görüntülerdi, ne de olsa..

Yıllar yılı 'Konuşan Türkiye'yi dilinden düşürmeyenlerin, slogan dahi olsa bir türlü 'Okuyan Türkiye'ye geçememelerinin sonucu olmalı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün “Enformasyondemi” (bilgi pandemisi) konusunda uyarıları dahi bir kulaktan girip diğerinden çıktı. Hatta, sahte haberlerin bir virüs gibi müthiş bir hızla yayıldığı konusundaki bilgilendirmeler de.

SOSYAL MEDYA

Konunun uzmanları, sık sık Türkiye ve dünyada sosyal medya kullanımının şaşırtıcı ve ürkütücü boyutlara ulaştığına dikkati çekerken, sosyal medya........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play