We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ZİRVEDEN DİBE

1 1 0
23.02.2021

Düşmez-kalkmaz bir Allah deriz, ibretlik olaylar karşısında. Zirveyi gördükten sonra “hâk ile yeksân” olan nice ihtişam, nice debdebe var tarihin yapraklarında. Spor ve özellikle futbol, hayatın tıpa tıp aynısı ve yansıması olduğuna göre de futbol âleminde zirveyi gördükten sonra dibe yuvarlanan nice karakter ve nice futbol takımı/camiası oldu hem bizde hem de dünya çapında.

İBFK Başakşehir’in bu sezon başından beri yaşadıkları da bu fasıldan şeyler aslında.

Geçen sezonu şampiyon olarak tamamladıktan sonra aynı hoca ve hemen hemen aynı ekiple hatta sağlam bir iki takviyeye (Elia ve Clichy’nin yerine) rağmen olmadı bir türlü. Futbolun dünyada çok sevilmesinin sebeplerinden birisi de her şeyi doğru yapsanız bile istediğiniz sonucu almanız her zaman mümkün olamayabiliyor gerçeğidir.

Paris Saint Germain’e dramatik bir şekilde kaybederek elendikten sonra bir türlü bellerini doğrultamadılar. Okan Buruk’un yerine Aykut Kocaman’ın gelmesi de beklenen etkileşimi sağlayamadı Boz Baykuşlar’da.

Daha önce Bursaspor’un 5. Şampiyon olduktan sonra tepetaklak küme düşmesine benzer bir “serbest düşüş” halini şimdi 6. Şampiyon Başakşehir’de görüyoruz. Hatırlayacağımız gibi daha önce defalarca şampiyon olan........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play