We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SENE YENİ SÖZLER ESKİ

1 0 0
06.01.2021

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi/ Her gün bir yere konmak ne güzel/ Bulanmadan, donmadan akmak, ne hoş!/ Dünle beraber gitti cancağızım/ Ne kadar söz varsa düne ait/ Şimdi yeni şeyler söylemek lazım... " diyor Mevlânâ.

2021’in bu ilk yazısında biz de; dün, dünle beraber gitti, bugün yepyeni bir gün, yeni şeyler söylemek lazım diyerek başlayalım hayırlısıyla.

Önce geçen senenin son yazısından kalan bir özür ve düzeltme borcumuz var hem TFF’ye hem de okurlarımıza. Geçen hafta çarşamba günü yayınlanan yazımızda, yayıncı kuruluşla yeni dönem sözleşmesinin imzalanmadığını ve ödemelerin de “seneye” kaldığından bahisle yazımızı çatmıştık. Gazetemizin baskıya girdiği salı akşamüzeri saatlerinde TFF bir açıklama yaparak anlaşmanın imzalandığını ve ilk taksitin kulüplerin hesabına havale edildiğini müjdeledi, böylece yazımızla birlikte buz gibi off-side’a yakalanmış olduk. Yazımızın ana fikrinde zikrettiğimiz hususlardaki çekincelerimiz saklı kalmak üzere; düzeltir, özür dileriz.

Yeni yılın ilk günü ise bize “sene yeni, sözler eski” başlığını attıran bir haber duyuldu. TFF Başkanı Nihat Bey: “Mart ayı sonu itibarıyla seyircili maçlara başlamayı........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play