We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

PAÇALAR TUTUŞTU

8 0 0
12.04.2022

Uzun zamandır yasalaşmasını beklediğimiz Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları hakkındaki kanun teklifi Mart ayının son günü TBMM’deki ilgili komisyondan geçerek Meclis Gündemi’ne girdi ve yasalaşma sürecinde oldukça büyük bir mesafe de bu sayede alınmış oldu.

Gazi Meclis’in futboldan gelen iki üyesinin lokomotifliğinde (Saffet Sancaklı ve Alpay Özalan) işin bu aşamaya gelmesi bile başlı başına önemli bir hadise iken, Kulüpler Birliği’nden gecikmeli “istemezük” cayırtısı gelince anlaşıldı ki; bugün-yarın yasalaşacak olan bu kanun tasarısı ülke futbolunun geleceği açısından çok önemli. Yeni yasa ile statükonun nasırına basılıyor, denk bütçe ve müteselsil sorumluluk uygulamaları ile birilerinin rahatı, konforu bozuluyor ve hatta başka birilerinin de paçaları tutuşmuş yanıyor!

Yıllardır Dernekler Kanunu ile spor kulübü yönetmenin konforuna alışmış bünyeler için ne kadar dikenli bir durum. Vur patlasın, çal onasın bir dünyadan -başına bir şey gelmeden yasalaşırsa- sorumluluk ve yetenek gerektiren bir kulüp yöneticiliğine geçilmesi elbette sancısız olmayacak. Şu anda başkan........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play