We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KONYA'DA MİNİ OLİMPİYAT

5 0 0
09.08.2022

Resmi açılışı programda bugün olmasına rağmen pazar gününden beri yarışmalar başladı aslında. Veledromdaki bisiklet yarışları ve olimpik havuzdaki yüzme müsabakalarını pazar günü keyifle takip ettik.

Konya’daki 5. İslami Dayanışma Oyunları aslında geçen sene yapılacaktı, resmi logoda “Konya 2021” yazıyor ya kafamız karışmasın. Covid 19 pandemisinin bıraktığı hasarlardan birisi de bu mini olimpiyat oyunları oldu maalesef. Neyse ki olanda hayır vardır misali ülkemizin futbol dışında sönük giden spor gündemi bu sayede biraz hareketlenecek demektir.

Öncelikle; organizasyona oldukça önem veriyor Devlet-i Âli Türki. Spor Bakanımız başta olmak üzere her kademede sorumlu olan yöneticiler adeta üzerine titriyor bu organizasyonun, Konya Belediyesi ile birlikte tüm spor teşkilatı 18’ine kadar OHAL programı uyguluyor neredeyse.

İlk izlenimlerimiz organizasyon ve tesisler açısından çok üst düzeyde olmasına rağmen, Konya halkının oyunlara teveccühü ve bizim Ay-Yıldızlı formayı terleten oyuncularımızın henüz enternasyonal olgunluktan uzak ve rekabetin bazı alanlarda........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play