We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HASAN DOĞAN NE DERDİ?

3 0 0
21.06.2022

Nihat Özdemir’in istifası ve vekaletle geçen günlerden sonra geçen hafta içinde yapılan seçime tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi TFF’nin yeni başkanı oldu. Şimdi önündeki bir senede ne kadar yapabilirse Türk futbolunun problemlerini çözmeye, biriken dağ gibi sorunları halletmeye çalışacak ekibiyle birlikte.

Merhum Hasan Doğan’ın başkanlık yaptığı oldukça kısa dönemde gösterdiği üstün performans kendisinden sonra başkanlığa gelen bütün yöneticilere örnek olarak gösterildi yıllardır. Onun toparlayıcılığı, istisnasız her kesimle olan müspet diyaloğu ve yöneticiliğini kıymetli hale getiren özel insani vasıfları Türk Futbolu için son yılların zirvesiydi. Ardından gelenler biraz da bunun altında ezildiler desek yanlış olmaz.

Mehmet Büyükekşi uzun zamandır futbolun içinde olan bir sanayici, perakendeci. Anadolu coğrafyasında var olan müteşebbis, modern dünyaya açık, hayırsever kuşağın temsilcilerinden. Kendileri tevazu gereği pek dile getirmeseler de o dünyayı bilen insanların takdirini kazanmış sağlam, köklü bir ailenin orta kuşak mensuplarından. Bu göreve tensip edilmelerini........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play