We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

EK İŞ OLARAK MİLLİ TAKIM

5 0 0
19.04.2022

Basketbol Milli Takımımızda tekrar başa dönüldü ve az gittik uz gittik, dere tepe düz gittikten sonra Ergin Ataman’la geçen hafta tekrar el sıkışıldı. Ergin Hoca, yıllar önce 2014-2016 yılları arasında da hem milli takımı hem de Galatasaray’ı çalıştırmış ve başarılı sayılabilecek bir performans göstermişti. Bogdan Tanyeviç’in sağlık sebepleriyle ayrılmasından sonra görevi devralmış ve 2014 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda çeyrek finale kadar taşımıştı Milli Takımımızı.

Daha sonra köprülerin altından çok sular aktı, Ergin Hoca, Beşiktaş’ı ve Efes’i çalıştırdıktan, türlü polemiklerden, gergin geçen yerli-yabancı maçlardan ve tribünlerle geliştirdiği ilginç diyaloglardan sonra hem Efes hem de A Milli Takım koçu olarak görev yapmak üzere ikinci kez göreve döndü.

Bir nevi ek iş olarak Türk Milli Basketbol Takımı’nı yönetmek çok zor bir görev değil demek ki. Federasyonlar ne hikmetse şöyle dört başı mamur, işi sadece basketbol milli takımları olacak bir yapı kurmak yerine biraz ondan, biraz bundan deyip milli takım hocalığını ek iş statüsünde birilerine........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play