We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DÖRT YİĞİT ÇIKTI MEYDÂNE

6 0 0
24.05.2022

Süper Lig’e terfi edebilmek için play-off oynamaya hak kazanan Erzurum, Bandırma, İstanbul ve Eyüp’ten bahsediyoruz “dört yiğit çıktı meydâne, dördü de birbirinden merdâne” derken.

Yarın (25 Mayıs 2022) ve 29 Mayıs’ta oynanacak yarı final maçlarında Erzurumspor, İstanbulspor’la Eyüpspor da Bandırmaspor ile içeride-dışarıda ikişer maç daha oynayacak sonra bu maçların galipleri tarafsız sahada final yaparak Ankaragücü ve Ümraniye’nin ardından Süper Lig’in son takımı olacak. Oldukça uzun bir maratonun artık finişi göründü bu dört “yiğit”den biri daha mürüvvetine erecek.

Kağıt üstünde kadro kalitesi, tecrübe ve seyirci avantajı olarak Erzurum birazcık önde gözükmesine rağmen geri kalan sezonda ortaya koydukları mücadele azmi ve oyun disiplini ile diğer üç Marmaralı da kolay lokma değil bu aşamada birbirleri için.

Türkiye’mizin manevi başkenti Eyüp Sultan’ın asırlık sevdası Eyüpspor çok iyi başladığı 1. Lig macerasında uzun süre ilk üçte sürdürdü mücadelesini. 2. Lig’den yeni çıkan bir takım için gösterdikleri olgun performans şampiyon adayları arasında gösterilmelerini sağladı kolaylıkla. Zafer Turan Hoca kurguladığı oyun........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play