We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DEVLET- BANKA- SPOR

2 0 0
17.05.2022

Özellikle son yıllarda yurdumuzda oldukça popüler olan voleybol sporunda hem kadınlarda hem de erkeklerde kamu bankalarımızın kurduğu takımlar diğer kulüp ve müessese takımlarına karşı büyük bir üstünlük sağlayarak voleybol branşını domine etmekteler.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası takımları kadınlarda ve erkeklerde voleybolda hemen hemen tüm turnuvaların finallerinde boy göstererek yüz yıllık camiaların takımlarının önünde kazanılmadık kupa bırakmıyorlar.

Kamu bankalarının spora yatırım yapmaları aslına bakarsanız kuruluş amaçlarına göre ilk sıradaki görevlerinden değil. Hele ki bir üst yapı organizasyonu olan liglerde takım kurup, o takımları diğerleriyle yarıştırıp sütun-santim ve saniye üzerinden hesaplanacak bir reklam/duyuru/PR etkinliği elde etmek için oldukça dolambaçlı bir yol aynı zamanda. Kamu bankalarının; tanıtım ve tutundurma bütçelerinden önemli bir kısmını bu takımlara ayırarak marka bilinirliği ve kamuoyu nezdindeki imajlarına yatırım yaptıkları söylenebilir.

Sadece bir branşta (voleybol) ve tek takımda (kadın-erkek) piyasanın en iyi sporcularını ve teknik direktörlerini iyi bedellerle transfer ederek iyi bir........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play