We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BENDEN SONRA TUFAN

7 1 0
23.03.2021

Uzun zamandır neredeyse yılan hikâyesine dönen Finansal Yeniden Yapılandırma Anlaşması geçen Cuma günü imzalanarak yürürlüğe girdi. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un toplam 8.4 Milyar TL’lik (sekiz milyar dört yüz milyon Lira) borçları bu anlaşmayla ilk iki buçuk yılı ödemesiz ve sonraki yedi yılı peyderpey ödenecek şekilde ertelenmiş oldu.

Bu sözleşmeye göre dört kulübümüz bu anlaşma hükümlerindeki ilk taksiti 31 Ağustos 2023 tarihinde ödeyecekler, son taksitin ödenme tarihi ise 31 Mayıs 2030. Kim öle, kim kala?

Geçmişten gelen yanlışlıkların birike birike içinden çıkılmaz bir hale gelmesinin ceremesini gelecek yönetimlerin kucağına bırakmanın adı Finansal Yeniden Yapılandırma Anlaşması oldu aslında. Şu anda kulüpleri adına bu anlaşmaya imza koyan Başkanlardan hiç birisinin son taksitin ödeneceği 2030 yılında da kulüpte olmayacakları gerçeğinden hareketle bu anlaşmanın adı “benden sonra tufan” anlaşmasıdır bundan böyle.

Mecliste beklemekte olan Futbol Kulüpleri Yasası çıkartılıp; TFF’nin seçim ve delege sisteminin yeniden yapılandırılması, liglerin yönetimi, MHK ve diğer kurulların seçilerek oluşturulması gibi hayati hususlar ile kulüp yöneticileri için müteselsil........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play