We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ALAN YOK, SATAN ÇOK

3 0 0
13.04.2021

Piyasanın genel kuralıdır, hepimiz biliriz; fiyat, arz talep dengesinin kesiştiği noktada oluşur. Yani; “mal”ı isteyenlerle, “mal”ı üretenlerin çıkarlarının ortak bileşke noktası o “mal”ın ederini belirler.

Bu tüm dünyada geçerli olan serbest piyasa kuralı amma ve-lâkin bizde böyle cereyan etmiyor birçok konuda olduğu gibi futbolda ve özellikle naklen yayın havuz bedelinin tayin ve ihalesinde farklı sâikler, dinamikler olması gereken tabii mecrasının dışına doğru sürüklüyor konuyu.

Aslına bakarsanız Katarlılarla olan yayın sözleşmesinin nihayetlenmesine daha neredeyse 15 ay var. Önümüzdeki sezonun sonuna kadar geçerli, revize edilerek TL’ye fikslenen mevcut sözleşme. Ne var ki TFF bu konu sanki gelmiş yumurta kapıya dayanmış da bu sezon sonu bitiyormuşçasına bir çalışma grubu kurarak elindeki “mal”a müşteri aramaya başladı bile. Anlaşılan Katarlılar da bir an önce pılıyı-pırtıyı toplayıp buralardan sıvışma derdinde ki “ya Hu ne oluyorsunuz? Devam eden bir sözleşmemiz varken bu ne acele, kimin malına müşteri arıyorsunuz?” demek yerine sükût ikrardan gelir der gibi olan bitene sesini çıkarmıyor. Onlar da bir ümit belki önümüzdeki senenin yükünden bu ihaleyi öne çekerek kurtuluruz der gibi davranıyorlar.

Dünyanın........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play