We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YEMEK PROGRAMINDAN BAŞKA HERŞEY

5 2 0
17.02.2019

Bunlardan birçoğu gurmeliği meslek haline getirmiş olnların yaptığı programlardır ki, bunları takip eden ev kadınlarının çoğunlukta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu programlar bazen, sayısal olarak çoğalırlar, bazen de bir anda ortadan yok olurlar. Ama sözünü ettiğim programlar çok zengin görüntüleri olan, genelde yemek tariflerinin verildiği ve her mutfakta normal olarak bulunmayan yemek malzemelerinin olduğu bu tür yemek programlarındaki mutfaklar çok şatafatlıdırlar. Daha çok görüntüleri ile ev kadınlarının ilgisini çekerler. Her ev kadınının hayalinde, göz alıcı görüntülü dekorasyonu olan ve dolaplarında her çeşit yemek malzemesininin olduğu bu mutfaklar yatar.

Bir başka yemek programları da vardır ki, sadece isim olduğu için bir şekilde yemek programı yapma şansını yakalar ve yemek programı ile ekrana çıkarlar. Bu tür programlarda yapılan yemeler ve verilen bilgiler, genelde yemek kitaplarında rahatlıkla bulabileceğiniz yemek örnekleridir. Çoğunlukla da otantik ve yöresel özellikleri olan yemek çeşitlerine pek rastlayamayız.

Edindiğim izlenimler ve kulağıma gelen eleştirlerden, bu tür programlar kadınların evde olduğu saatleri dolduran ekran dolgu programları olarak değerlendirilirler. Kadınlardan bu tür programları tutkun izleyici olarak takip edenlerine de fazla rastlamadım. Zaten, bu programların........

© Yeni Birlik