We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YAZ EZİYETİ DEVAM!

6 0 0
04.08.2019

Geçtiğimiz hafta televizyon yayınlarının bu yaz sürecinde ekrandaki görüntülerinin ne kadar bıktırdığı ile ilgili “Televizyonların çıtır programları” başlığı altında “durumun ahvali”ni anlatan bir yazı yazmıştım.

Bu tür alıntılardan bir bölümünü zaman zaman bir sonraki yazılara aktardığım oluyor. Konuyu bir haftadan bir sonraya aktarabilmenin en uygun yolu olarak zaman zaman denediğim bu yöntemi buldum. Hem de yazıyı hatırlatmanın daha doğru olacağına inanıyorum. Geçen hafta “Televizyondaki çıtır programlar” başlıklı yazımı şöyle sonlandırmıştım;

“Futbol, basketbol naklen yayınlarının tatilde olması, filmlerin bıktırıcı şekilde tekrarlanması, geride kalan birçok kanalı izleme isteğini iyice ortadan kaldırıyor”.

“İzlemesini çok sevdiğim belgesellerde bile bazen tekrarlar var. Doğru dürüst haber kanalları yok. Normal yayınlanan ulusal kanaların ise izlenir halleri kalmamış. İşin tuhafı, gün içinde ana haberler dışında tüm ara habeler bile tekrar”.

“Haber izlemek veya izlemek isteyenler bir iki kanala mecbur kalmış durumdalar. Onların da alışılagelmiş ekran yüzleri, doğal olarak bu dönemde izinlerini kullanıyorlar”.

“Kısacası, televizyonların, kendini program sanan, adı da, kendileri de iyice eskiyen, adına magazin denilen, uyduruk konuların magazin diye ekranlara getirildiği........

© Yeni Birlik