We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YAŞAM MI ZORLAŞTI BİZ Mİ YAŞLANDIK?

4 0 0
08.07.2019

Şimdi burada yaşam şartlarını iyice zorlaştıranları sıralamaya başlasam ayrıntılarını yazamadan bana ayrılan yer çoktan dolar ve ayrıntıları arkası yarına dönebilir. Şartlar çok zor. O nedenle günlük yaşamımızda yaşam şartlarını zorlayan ve geçtiğmiz günlerde zorunlu olarak yapmak durumunda kaldığım ev taşıma işleminden söz etmek işin en kolay yolu gibi.

En iyisi, bir an karar verip, yaklaşık kırk yıldan beri oturduğum, İstanbul’un en köklü ilçelerinden Bakırköy’den Anadaolu Yakası’nda Bostancı’ya taşınma kararım ve bu süreçte yaşadıklarımı anlatayım.

Hepimiz yaşamında enaz bir kaç kez, il içinde veya bir ilden başka bir ile taşınma olayını yaşamışızdır. Ne kadar zor bir iş olduğunu ve yaşanan sıkıntının yarattığı yorgunluğu haftalarca üzerinizden atamadığını unutamamışsınızdır. Genelde şehir efsanesine dönen bu taşınma öykülerini sık sık anlatıryorsunuzdur.

Ben şimdiye kadar bu taşınma aktivasyonunu birkaç kez yaşadım.

Taşınma maceralarından geride kalan olayların en ilgincini asla da unutamam.

Taşınmaya karar verildiğinde neyi alıp almamanız gerektiği konusunda oldukça derin bir fikir çatışması yaşayabilirsiniz. Sonunda karar verir ve birkaç parça veya hatırı sayılır parça eşyayı........

© Yeni Birlik