We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

UMDUĞUNUZLA DEĞİL BULDUĞUNUZLA YETİNİN

2 0 0
15.09.2019

Gerçekten de öyle oluyor. Tatil hayallerinizi kurgularken ne umar neler bulacağınızı pek net bilemezsiniz. Tek amacınız haftalar öncesinden hayalini kurduğunuz ve planladığınız tatil programınızı eksiksiz uygulayabilmenizdir. Ama bir söz vardır ki, her zaman sonucun değerlendirilmesinde çok etkilidir. Yapılan planlarda “ne umduğunuz değil ne bulacağınıza” hazırlıklı olmalısınız.

Örneğin; bir kaç yıldır yaptığımız tatil planlarımız neredeyse kopya gibi birbirinin aynısıdır. Bazı değişiklikleri yapmıyor değiliz ama, bu değişiklikler planlanan tatil sürecinde o anlık gelişen ve hemen uygulamaya koyduğumuz ekstra planlamalardır. Bu durumda plan yapmak çok daha verimli sonuçlar doğurabiliyor. Anlık kararlar verdiğiniz için var olanlarla yetiniyorsunuz.

Geçtiğimiz haftaki iki yazımızdakiler, on günlük tatilimizin başlangıcındaki Ayvalık, Sarımsaklı ve Cunda’da yaşadıklarımızın kısa analizleriydi. Bu arada, Ayvalık’a giderken İstanbul’dan çıkıp Ayvalık’a kadar o çok sözü edilen İstanbul-İzmir Otoyolu’nu büyük bölümünü kullandığımızdan, o yol üzerinde otomobilimizle seyrederken neler yaşadığımızı ve aklımıza takılanları anlatmıştık.

Ve tatilimizin bu bölümünü su sonuçla bağlamıştık; Ayvalık ve çevresindeki tatil yörelerinde umduklarımızla değil bulduklarımızla yetinmek zorunda kalmıştık. Ayvalık ve Cunda’yı çok yorgun........

© Yeni Birlik