We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

THE END!

3 0 0
30.05.2019

Galatasaray son haftalarda lider olan Başakşehir ile olan sekiz puanlık farkı kapattı ve hak ettiği bir şampiyonluğu kazandı. Uzunca bir süre liderlik koltuğunda oturan ve oynadığı güzel futboluyla, iyi bir takım olarak gönülleri fetheden Başakşehir ve başarılı Teknik Direktörü Abdullah Avcı son aylarda yaşadıkları konusunda neler anlatırlar bilinmez ama, sıkıntılı bir dönem yaşadıkları artık söylentinin çok ötesinde. Bilinen bir başka şey ise; ikinci kezdir Galatasaray’a yol verip şampiyonluğu kaybetmiş olması da akılları zorlayan söylentilerden biri.

Başakşehir ile ilgili dillendirilen diğer söylentilere pek fazla rağbet göstermediğimi geçen hafta da yazmıştım. Böylesine bir yargının, uzun süre aklıyla, varlığıyla mücadele eden, güzel futboluyla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin gönlünü kazanan futbolcullara ve iyi bir takım oluşturma konusunda elinden gelen her şeyi yapan teknik direktörleri Abdullah Avc’ya büyük haksızlıktır. Gerisi bizi pek fazla ilgilendiren olmamalı.

Lig bitti, şampiyon 22. şampiyonluğunu kutluyor, ama hala bazı atışmalar ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Özellikle son kutlamalar sırasında, Fatih Terim’in rakipleriyle ilgili söylediklerinden spor sayfalarına yansıyanlar var ki, hiç de doğru........

© Yeni Birlik