We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TEKMİLİ BİRDEN ÖYKÜ TADINDA TATİLLER! (01)

3 0 0
08.09.2019

Sonunda tatilde akılda kalanların ne derece etki bıraktıklarıdır. Tatiller tekmili birden öykü tadındaki tatil yansımaları gelecek tatil hayalerinin başlangıcına kadar süren bir dönemdir. Ama hiç değişmeyen bir gerçek var ki; tüm kurulan hayallere rağmen tatilciler “Umduklarıyla değil buldukları ile yetinmek zorunda” kalırlar.

Evet aynen öyle oldu bizim için de. Geçen yıl bıraktıklarımız yerinde duruyordu ama, tek fark vardı, bıraktığımız gibi ışıl ışıl değillerdi. Çok daha cansız ve yorgundular.

Her geçen yıl güzel olan birçok şeyin değiştiği Ege’de neler oluyor. Ege’nin o güzelim tatil yöreleri oldukça yorgun, sanki savaştan çıkmış gibi perişan görünüyor. Bilinen bir şey varki, özellikle Ege sahilleri bu yaz onar günlük iki dini bayram tatiliyle, evinden kopup gelen yerli turist konuklarını ağırladı güzelim tatil yöreleri. O nedenle midir bilinmez ama geçen yıllardan iyi bildiğim o güzelim tatil beldeleriyle, Ege kıyılarının hiç de keyfi yok gibi geldi bana.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ege’nin cennet köşelerinden Muğla Akyaka’da tatil yapma planımızı Eylül’ün hemen başında uygulamaya koyduk. Bu arada planda ufak bir değişiklik yaparak, tatilimizin üç-dört gününü Ayvalık........

© Yeni Birlik