We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TATİL DÜŞÜNÜZ KABUS OLMASIN!

2 0 0
28.07.2019

Yaz aylarının gelmesi, tatil planları yapanlar için özlemle beklenendir. Herkes yaz ayının gelmesini bekler ve bütçelerinin elverdiğince planlar yapıp kafa dinleyebilecekleri, genellikle deniz kıyısı olan tatil yörelerine gitmeye çaılşırlar. Bu yazın bir başka özelliği var, o da, tatil düşünenler, iki dini bayram nedeniyle dokuzar günlük olmak üzere iki uzun süreli tatil planı yapmak durumunda olmalarıdır..

Birinci on günlük tatil sürecini haziran başında kullandılar. Başta İstanbul olmak üzere tatilciler bu on günlük tatil sürecinde akın akın deniz kıyısındaki tatil yörelerine gittiler.

Ağustosun ikinci haftasında, dini bayramlarımızdan dört günlük olan geliyor. Tatil planları yapılıyor. Henüz belli değil ama, o dört günlük bayram tatilinin birincisi gibi dokuz güne çıkabileceği konuşuluyor

Üç aylık bir süre içinde iki dokuz günlük tatil yapabilecek bütçeniz var ise size kolay gelsin. Bu tatiller ihtiyaç ama, hesaplarınızı mutlaka iyi yapın. Tatil yörelerinde, konaklama, özellikle, yiyecek-içecek dahil ateş pahası olduğunu da unutmayalım.

Tatil planları yapanlar, bu uzun tatilin maddi yükünü kaldırmak için, bir değil, iki kez düşünmeleri gerekiyor.

Asıl çok önemli bir sorun var, bir süredir iyice kontrolden çıkan tatil yörelerindeki fahiş fiyatlar. Özellikle kulağımıza gelen........

© Yeni Birlik