We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TAÇ ATMANIN TARTIŞILDIĞI BİR LİG!

2 0 0
26.09.2019

Üst yönetim değişiklikleri ile başlayan bu sezonda neler yaşanacakları ile ilgili yazdığımız yazılar nerdeyse kopyalanarak bir sonraki haftaya aktarılacak yansımalar gibi.

Beşinci hafta karşılaşmaları, geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı ve yazılanlar, televizyon ekranlarında yapılan yorumlar, neredeyse aynı gibi. Karşılaşmalarda hakem hataların aynen devam. Maç sonu şikayetleri kaldığı yerden devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta bunu, kısaca şöyle dile getirmiştik;

“Süper Lig başladığından beri hep söylediğimiz bir konu var. Hakemlerimiz bu yıl da, yaşayacakları “VAR” zaaflarının yanısıra, değişen yeni kuralları tam olarak anlayamamış olmaları ve her zaman yaptıkları yorum hataları nedeniyle çok zor bir lig süreci yaşayacaklarıdır. Geride kalan beş haftaya baktığımızda akılda kalanlar; maç sonu şikayetleri, ön sırada yer alan; hakemlerin kararlarındaki yorum hataları ve “VAR” konusunda sahadaki futbolcuları bile rahatsız eden kararsızlıkları.

“TFF yenilendi, paralelinde MHK da yenilendi. Ama dört hafta geçti, hakemlerimizin sorunları hala devam ediyor”. MHK’da eski başarısız yönetimden bazılarının yeni yönetimde devam etmesinın yeni bir anlayış getiremeyeceğini, ikinci kez MHK Başkanı seçilen Zekeriya Alp ile bu işin olamayacağını defalarca yazmıştık”.

........

© Yeni Birlik