We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

NE UMDUK NE BULDUK!

2 0 0
29.08.2019

“Geçen haftaki spor yazıma şöyle bir başlıkla başlamıştım. “Nev’i Şahsına Münhasır Bir Lig” ve neden bu başlığı kullandığımı kısaca anlatmış ve şöyle devam etmiş, yazıyı sonlandırmıştım.”

“Büyük umutlarla başlamasını beklediğimiz ve bu hafta birinci hafta kaşılaşmaları oynanan Süpertoto Süper Ligi, Cemil Usta Sezonu akıllara hiç gelmeyecek sonuçlarıyla “nev’i şahsına münhasır” bir sezon olacağını daha birinci haftadan gösterdi.”

“Kısacası; yıllardır yaşanmayan bir Süper Lig başlangıcını yaşadık. Bu durum gelecek haftalara nasıl yansır bilinmez ama kafalarda soru işaretleri bırakan bir lig başlangıcı oldu. O nedenledir ki; “nev’i şahsına münhasır” başlığını attım. Çok farklı ve şaşırtıcı, uzun zaman akıllarda kalacak özel bir lig başlangıcını vurgulamak içindi, attığım bu başlık.”

“Birinci hafta bitti gelecek haftalara bakalım!”

Geçen hafta yazdığımı doğrulayan ve bazı veriler, daha ikinci haftasını geride bıraktığımız Süper Lig’imizde, daha şimdiden kendini göstermeye başladı bile.

Kısa başlıkları ile şöyle bir değerlendirme yapalım; beklenen ve neredeyse peşin olarak favori gösterilenler böyle düşünenleri yanılttılar.

Türkiye birinci Ligi’nden Süper Lig’e çıkan takımlarımız “yeni dahil olduğukları Süper Lig........

© Yeni Birlik