We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MUHTEŞEM BİR SERGİNİN ARDINDAN

1 0 0
30.09.2019

Bu yaşanan olumsuzluklar geçtiğimiz yıldan bugüne kalan ve beklentilerimizi olumsuz etkileyenlerdi. Bu yıl Ege’nin bir çok tatil yöresi yaşadıklarından yorgun ve bitkin gibiydi.

On günlük tatil süresince yaşananlara rağmen, planladığımıza, yerine getirmekten büyük keyif alacağımız bir program daha ekledik.

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde okuduğum yıllarda Resim Atölyemiz’de İsmail Yüksel Erdoğan ve Gülseren Kayalı arkadaşlarımdı. Çok güzel arkadaşlıkları olan iki arkadaşım akademi sıralarında yollarını ayırmışlardı ama, kader onları ayırmadı. Yıllar sonra Ayvalık’ta birbirlerini buldular. Şimdi o güzel beraberliklerini sürdürüyorlar. Evliler ve üç yıldır “Gülseren Kayalı ve Yüksel Erdoğan Resim Atölyesi” adlı bir atölyeleri var. Atölyelerinde resim dersleri veriyorlar, resim yapıyorlar ve sergiler açıyorlar.

İşte bu gezimiz sırasında, öncelikli programımızda olmasa bile, eylül başında Gülseren Kayalı’nın Ayvalık’ta açtığı kişisel resim sergisini de ziyaret edelim dedik ve rotamızı Ayvalık’a çevirdik.

Sevgili Gülseren Kayalı, akademiden anımsadığım sevimliliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. O yıllardan aklımda kalan; yuvarlak gözlüklerinin altında yoğun saçlarının önünde yüzünün yarısını kaplayan güzel kahkülleriyle, yüzü pek gülmeyen ama, kalbinin........

© Yeni Birlik