We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KAZA MI, CANA KAST MI! (2)

5 0 0
10.06.2019

Dünkü yazımızda bu konuyu yazarken aşağıdaki gibi bir giriş yapmıştım;

“Son zamanlarda gazetecileri darp etme olaylarını giderek arttığını hatırlamamız pek de zor olmayacak. Bu konuda en zor durumda olanlar hiç kuşku yok ki magazin gazetecileridir. Eğitimlilerinin yanı sıra birçok alaylı magazin gazetecisinin, bu zor şartlarda ve sınırları birileri tarafından keyfi olarak belirlenmiş karmaşık alanlarda, gazetecilik yapmaya çalıştıklarını biliyoruz”.

“Tüm medyanın; etinden-sütünden en çok yararlandığı gazetecilerdir magazin gazetecileri. Gece, gündüz, haber peşinde koşmaya çalışırlar, dayak yerler, çalışma alanları kısıtlanır, haber kaynakları tarafından “paparazzi” diye aşağılanırlar, ne olduğu bilinmeyen kişilerin talimatlarıyla engellenirler, gaspedilirler, ama asll işleri olan yayın kuruluşlarına öyle veya böyle haberlerini iletmeye çalışırlar. Hatalı davrandıkları olmaz mı, tabi ki olabiliyor. Can güvenlikleri var mı, bazan hiç yok gibi. Neyle karşılaşabilecekleri hiç belli olmaz”

Bayramın ikinci günü Bodrum Göltürkbükü’nde magazin gazetecilerinin yaşadıkları olayda olduğu gibi, adına “kaza” denilen ama sonunda birçok soru işareti bırakan traji komik kaza gibi mesela. Olayı tekrar anlatmama gerek yok, hepiniz anımsıyorsunuzdur. Eğer; “Aman ya, yine bir magazin olayı,........

© Yeni Birlik