We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İSTANBULLU NE BEKLİYOR?

3 0 0
21.07.2019

İstanbul, dünyanın; gerek nüfüs yoğunluğu, gerek sahip olduğu paha biçilmez kültür varlıkları, doğal güzelliklerinin yanı sıra; özenilen turizm merkezi olmasıyla bilinen dünyanın en önemli metropollerinden biri. Türkiye için; gerek ekonomimize katkılarıyla ve gerekse ülke içindekilerin rüyasını süsleyen bir büyük şehir olarak hep gözdemiz olmuştur.

Türkye için ne kadar önemli bir şehir olduğunu, son yerel seçimlerde, uzun süre gündemde kalmasıyla da görebiliyoruz. İstanbul bir başka güzel, yerli yabancı tüm insanlığın gönlünde taht kurmuş bir rüya şehir.

İstanbul için çok şeyler yazılmış, söylenmiş, şarkılara konu olmuş, adına sayısız şiirler yazılmış, dillere destan öykülere konu olmuştur.

Böylesine büyük bir dünya şehrinin, tabii ki sorunları da büyük olur. Bugün, yerleşik nüfusu 16 milyon, ziyaret için gelenleriyle her gün 20 milyona evsahipliği yaparak hizmet veren istanbul’u yönetmek öyle kolay olmasa gerek.

Sorunları bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan yerel yönetimler seçimleriyle ilçeleri ve büyükşehir belediyesi yönetimi neredeyse tümüyle değişti. Güzel İstanbul, yönetimdeki bu değişimin ardından, yaşanan ve süregelen birçok sorununun hızla düzeltilmesini bekliyor.

Hep kullanılan, dillendirilen, o, yaşamı iyice zorlaştıran, namı dünyaya yayılan........

© Yeni Birlik